LunAtlas - Şimdilik Dünya İçin
Aç karnına su içmenin vücuda faydaları Aç karnına su içmenin vücuda faydaları
5
Doğanın bize sunduğu suyun vücudumuza birçok faydaları vardır. Su cildi güzelleştirir, zararlı maddelerin vücuttan dışarı atılmasına yardımcı olur, vücut ısısını ayarlamaya yardımcı olur, hücrelere... Aç karnına su içmenin vücuda faydaları

Doğanın bize sunduğu suyun vücudumuza birçok faydaları vardır. Su cildi güzelleştirir, zararlı maddelerin vücuttan dışarı atılmasına yardımcı olur, vücut ısısını ayarlamaya yardımcı olur, hücrelere besin taşır. Peki aç karnına su içmenin vücuda faydaları nelerdir?

Aç karnına su içmenin vücuda faydaları nelerdir?

Su içmenin vücuda faydaları olduğu gibi aç karnına su içmenin vücuda faydaları da vardır. Aç karnına su içince vücudumuzda neler oluyor? Gelin hep birlikte bakalım…

Aç karnına ılık bir bardak su içmek güne daha enerjik bir şekilde başlamanıza yardımcı olur.
  • Kahvaltıdan önce aç karnına tüketilen 1 veya 2 bardak su toksinlerden kurtulmak ve vücuda yararlı olmayan atık maddelerin uzaklaşmasını sağlar. Bu sayede metabolizma hızlanır ve aynı zamanda hastalıklara karşı kalkan görevi sağlar.
  • Gece boyunca yenilenmek için çalışan vücudumuz sabahları aç karnına su içtiği takdirde vücudun içerisinde biriken maddeleri dışarıya atar.
  • Aç karnına içilen bir ya da birden fazla bardak su; alkol, tütün, kötü beslenme gibi zararlı maddelerin etkisini azaltmaya yardımcı olur.
  • Su cildimiz için fazlasıyla faydalıdır. Aç karnına 2 bardak içilen su cilt esnekliği ve gerginliğinin korunmasına yardımcı olur. Ve erken kırışıklık problemleri ile savaşır.
  • Sabah aç karnına içilen su yaşamsal organlarımızın suya olan ihtiyacını karşılar. Bu sayede organlarımız sağlıklı bir şekilde işlemlerine devam eder.
  • Aç karnına içilen 1-2 bardak su metabolizmayı hızlandırıp çalıştırdığından ve aynı zamanda atıkları uzaklaştırdığından dolayı zayıflamaya yardımcı olur. Vücuttaki toksin maddeleri atar, yağ ve kalori yakımını hızlandırır. Bu sayede daha hızlıca kilo verebilirsiniz.
  • Sabah saatlerinde su içmek lenf bezlerini ve bağırsak sağlığımızı koruduğu gibi kortizol değerlerimizi de kontrol etmeye yardımcı görevde olur. Vücudu enfeksiyonlardan koruduğu gibi genel sağlık sistemimize de katkıda bulunur.
  • Kahvaltıdan önce aç karnına içilen su bağırsak hareketlerimizi hızlandırır. Bu sayede kabızlığı önlemeye yardımcı olur.
  • Aç karnına ılık bir bardak su içmek güne daha enerjik bir şekilde başlamanıza yardımcı olur. Sabahları hissedilen uyku hali ve yorgunluğu önlemeye yardımcı olur.
  • Sabahları aç karnına içilen 3 bardak su midedeki asit düzeyini dengelemeye ve azaltmaya yardımcı olur. Özellikle gastrit problemi olan kişilere büyük fayda sağlar. Krampları etkili bir şekilde geçirmeye yardımcı olur.
Buse Azizoğlu

Buse Azizoğlu

Yeni ve farklı şeyleri araştırıp keşfetmeyi seven, Spor aşığı birisi. Spor, sağlıklı yaşam, teknoloji, bilim ve kişisel gelişim konularına meraklı. Hep daha iyisini yapmayı hedefliyor. Boş zamanlarını dolu dolu yaşıyor. Pozitif yaşamı ve gülümsemeyi çok seviyor!

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir