LunAtlas - Şimdilik Dünya İçin
Çeviri yaparak para kazanmak Çeviri yaparak para kazanmak
Çeviri yaparak para kazanmak evde ek gelir sağlamak amacıyla size yardımcı olabilir. Öncelikle sağlam bir dil bilgisine sahip olmanız gerekmektedir. Eğer yabancı dil bilginize... Çeviri yaparak para kazanmak

Çeviri yaparak para kazanmak evde ek gelir sağlamak amacıyla size yardımcı olabilir. Öncelikle sağlam bir dil bilgisine sahip olmanız gerekmektedir. Eğer yabancı dil bilginize güveniyorsanız çeviri yaparak para kazanmak zor değil!

Kendi sitenizi oluşturun

İngilizce, Almanca, İspanyolca, İtalyanca, Fransızcadan makaleleri, bilgi verici metinleri çevirerek kendi sitenizde paylaşabilir ve belirli bir kitleyi toplayabilirsiniz. Bu işte önemli olan kendi alanınıza yönelmektir. Hangi alan sizin dikkatinizi çekiyorsa o konu hakkında okuduklarınızı çevirerek para kazanabilirsiniz. Eğer bunu yapmak istemezseniz kendinize bir çeviri sitesi açabilirsiniz. Birçok insan tarafından kullanılacaktır.

Tercüme bürolarıyla çalışabilirsiniz

İşinizi keyifle yapabileceğiniz bir seçim olabilir. Bir tercüme bürosuyla anlaşıp sadece dil bilginize dair bir diplomayla cv oluşturarak işe başlayabilirsiniz. Hem günümüzde ihtiyaç olan bir iş hem de keyif alarak yapabileceğiniz bir seçim olabilir.

Sosyal medyada çeviri yaparak para kazanmak

Birçok sosyal medya kullanıcısı yabancı dil bilmemektedir ve bazı yabancı dildeki videoları izlerken zorlanmaktadır. Sosyal medyada videoları çevirerek kendinize ek gelir sağlayabilirsiniz. Eğer başka sosyal medya kullanıcılarının videolarını çevirmek istemezseniz siz de bir hesap açarak hem farklı dillerde videolar paylaşıp takipçi kazanabilir hem de çeviri yaparak birçok insana yardımcı olabilirsiniz. Sosyal medya kullanarak para kazanan birçok insan var ve günümüz teknoloji çağı olduğu için bu işi keyifle yapabilirsiniz.

Oyun çevirisi yapmak

Birçok çocuk bilgisayar oyunları oynamaktadır hatta sadece çocuklar değil yetişkinlerin bile tutkusu haline gelmiştir. Yabancı dillerdeki oyunları anadilinize çevirerek para kazanabilirsiniz. Ancak bu işte ilk olarak gönüllü olmanız gerekmektedir. İlk başta para kazanamayabilirsiniz ama bu işte ilerledikçe ve isminizi duyurdukça çeviri yaparak para kazanmak mümkün.

Kitap çevirebilirsiniz

Yabancı dilin güçlü olması için kişinin kendi anadilini iyi bilmesi gerekmektedir. Kendinize her iki konuda güveniyorsanız kitap çevirmek sizin işiniz olabilir. Ben bunu nasıl yapabilirim diyorsanız öncelikle ne tür kitapları çevirebileceğinize karar vermelisiniz ve yayınevlerine başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yaptığınızda ne tür kitapları çevirebileceğinizi yazmanız oldukça önemli böylece daha fazla dikkat çeviriyoruz. Cv’lerde editörlerin en çok sizin neler yapabileceğinizi görmek ister. Hangi okuldan mezun olduğunuz, dil eğitimini nereden aldığınız bu konuda oldukça önemlidir.

Fatma Bayraktar

Fatma Bayraktar

Hayal kuran bir dünyalı. Edebiyat, sinema, felsefe, spiritüalizm konularının araştırıcısı. Eski bir insan kaynağı, yeni bir içerik ve teknoloji yaratıcısı olma yolunda ilerliyor. Hikayeler anlatıp yazıyor. LunAtlas'ı bilginin kaynağı haline getirmek amacıyla çalışıyor.

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir