LunAtlas - Şimdilik Dünya İçin
Evde canlı çiçek yetiştiriciliği yaparak para kazanmak Evde canlı çiçek yetiştiriciliği yaparak para kazanmak
Evde canlı çiçek yetiştiriciliği yaparak para kazanmak mümkün! Günümüz dünyasında insanların kapalı ortamlarda yaşamasının kötü sonuçlarını ortadan kaldırmak amacıyla doğa özlemini ve kendi türü... Evde canlı çiçek yetiştiriciliği yaparak para kazanmak

Evde canlı çiçek yetiştiriciliği yaparak para kazanmak mümkün!

Günümüz dünyasında insanların kapalı ortamlarda yaşamasının kötü sonuçlarını ortadan kaldırmak amacıyla doğa özlemini ve kendi türü dışında yaşayan diğer canlılar ile iletişime geçme arzusu yeni iş imkanları yaratmaktadır. Bu işlerden bir tanesi de salon bitkisi yetiştiriciliğidir. Kapalı ortamdan rahatsızlık duymayacak bitki türlerini araştırmak ve bunları kategorize ederek yetişme koşulları yaratmak iş verimliliği açısından önem arz etmektedir. Peki Evde canlı çiçek yetiştiriciliği yaparak para kazanmak için ilk adım ne olmalı?

Evde canlı çiçek yetiştiriciliği yaparak para kazanmak için ilk adım

İnternet üzerinden bitki türlerini araştırmakla ilk adımı atabilirsiniz. Bu araştırmaları yaparak notlar alınmalı ve bu notları alırken hayalinizde bu işi canlandırarak kendinize bu iş ile ilgili enerji yüklemesi yapmalısınız. Hayalinizde oluşturduğunuz bu iş size canlılık vererek bir an önce iş planı çıkarmanıza yardımcı olabilir.

Mekan hazırlığı ve pazar oluşturma nasıl olmalı?

Evinizde size lazım olmayan bir alan belirlemeli ve o alanda kendinize bir bahçe oluşturmalısınız. Gerekli ekipman ve üretim araçlarını temin ettikten sonra internet üzerinden örnek iç mekan görsellerini kendi evinizde yaratmalısınız.

Pazar oluşturma kısmı ise sosyal medya üzerinden yapılmalı ve sosyal medya kanalları üzerinden sayfalar açmalısınız. Bu sayfaları oluşturduktan sonra görsel temalar yüklemeli ve ilgi alanlarına göre sosyal medya üzerinden kişi veya şirket sayfalarını hedefleyerek onları sizi tanımaya yöneltmelisiniz.

Sosyal medya üzerinden ulaştığınız ilgililere ürünlerinizi tanıtmalısınız.

Müşteri kazanma ve ürün fiyatlaması nasıl olmalı?

Sosyal medya üzerinden ulaştığınız ilgililere ürünlerinizi tanıtmalısınız. Bunu görsel olarak ifade etmeli ve işinize verdiğiniz önemi bilgiler aktararak gösterebilmeniz gerekmektedir. Örneğin bu ilgili kişiyi buldunuz. Yapmanız gereken o kişi hakkında olabildiğince bilgi toplamaya çalışın ve bu bilgiler ışığında tahminler yaparak o kişinin duygularına hitap edecek bitki çeşitlerini netleştirin. Bunu yapmadan önce yetiştirdiğiniz bitkilerin coğrafyasını iklimini enerjisini araştırmalısınız. Fiyatlama yaparken maliyet ve emek değerini belirlemeli ve bu değerler üzerinden bir kar oranı belirlemelisiniz. Bu kar oranı en az %30 olmalı sürüm yapılan ürüne göre değişim göstermelidir. Eğer bu araştırmalarınızı yapmaz ve ilgili kişiye yanlış bilgiler aktarma gibi bir hayata düşerseniz potansiyel satışınızı tehlikeye atmış olursunuz. O yüzden stratejiniz şu şekilde olmalı:

  • Doğru kişi
  • Doğru bilgi
  • Doğru fiyat

Bu aktardığım bilgiler ışığında yapacağınız bu iş hem size yaşam kaynağı olacak hem de müşterilerinize yaşam kaynağı olacaktır.

Avatar

Beril Onan

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir