LunAtlas - Şimdilik Dünya İçin
Hızlı çamaşır kurutmak artık daha kolay! Hızlı çamaşır kurutmak artık daha kolay!
Gündelik hayattaki yapılan işler dolayısıyla genellikle kısıtlı bir süreye sığdırılmaya maruz bırakılan çamaşır kurutma işlemi, aslında dikkat edilecek birkaç ipucu ile daha çabuk ve... Hızlı çamaşır kurutmak artık daha kolay!

Gündelik hayattaki yapılan işler dolayısıyla genellikle kısıtlı bir süreye sığdırılmaya maruz bırakılan çamaşır kurutma işlemi, aslında dikkat edilecek birkaç ipucu ile daha çabuk ve etkili uygulanması mümkün! Çamaşırlarınızda ıslaklık ve nem kalmaması için basit birkaç yöntem deneyebilirsiniz. Yoğun tempoda günlük rutinlere sahip olanlar için işte hızlı çamaşır kurutmak için belli ipuçları…

Hızlı çamaşır kurutmak için neler yapmalıyız?

Sizlere kurutma konusunda büyük yarar sağlayacak bu yöntemler ile daha hızlı bir şekilde çamaşır kurutmak mümkün. Gün içerisinde daha planlı hareket ederek bu süreyi daha da hızlandırabilirsiniz.

Suyunu iyice sıktığınızdan emin olun

Hızlı çamaşır kurutmak istediğinizde öncelikle fazla suya sahip olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Çünkü çamaşırlar genellikle fazla suya maruz kaldıklarından kurumakta güçlük çekerler.


Çamaşır makinasından çıkar çıkmaz asın

Hızlı çamaşır kurutmak için mutlaka bekletmeden asmalısınız. Bununla kuruma sürecini hızlandırmış olursunuz. Ne kadar erken asılma durumuna geçilirse o kadar iyi olur.


Fazla katlamamaya özen gösterin

Çamaşırlarınızı asma esnasında fazla katlama yapmamaya özen gösterin. Çamaşırlar ne kadar az katlanırsa yüzeyinin hava alıp kuruması o kadar kolay olacaktır. Bu şekilde çamaşırların kuruması daha hızlı olacaktır.


Ara ara çevirin

Çamaşırlarınız eğer kötü hava şartlarından veya bulunduğu ortamdan ötürü kurumuyorsa onları ara ara çevirmeyi deneyebilirsiniz. Bu sayede ıslak olan kısımlar daha çabuk kuruma imkanınıza sahip olacaktır.


Açık havada kurutun

Çamaşırlarınızı mutlaka açık havada kurutmaya özen gösterin. Eğer ki bahçe veya balkonunuz yok ise pencere önünden faydalanın.


Çamaşır askısı ile kurutun

çamaşır kurutmak çok kolay

Çamaşırlarınızın daha kısa sürede kurumasını istiyorsanız, çamaşırlarınızı kurutma askısına değil normal kullandığınız giysi askısına asın. Bu sayede evinizin en çok güneş alan bölgesine asarak çamaşır kurutmak konusunda hızlanabilirsiniz.


Aralarında mesafe olacak şekilde asın

çamaşır kurutmak çok kolay

Çamaşır kurutmak konusunun püf noktalarında dikkat edilmesi gereken bir husus da çamaşırları aralarında belli bir mesafe olacak şekilde dizip kurutmanızdır. Eğer aralarında mesafe bırakmaz ve üst üste gelecek hava alamayacak şekilde asarsanız bu kurumasını olumsuz etkileyecektir. Çamaşırlarınızdaki nem, hava ile temasta zorlanır. Bu da geç kurumasına sebep olur.

Buse Azizoğlu

Buse Azizoğlu

Yeni ve farklı şeyleri araştırıp keşfetmeyi seven, Spor aşığı birisi. Spor, sağlıklı yaşam, teknoloji, bilim ve kişisel gelişim konularına meraklı. Hep daha iyisini yapmayı hedefliyor. Boş zamanlarını dolu dolu yaşıyor. Pozitif yaşamı ve gülümsemeyi çok seviyor!

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir