LunAtlas - Şimdilik Dünya İçin
İlginç seyahat rotaları, masalsı güzellikler İlginç seyahat rotaları, masalsı güzellikler
5
Dark Hedges (İrlanda) Masallara konu olan büyülü ormanları aratmayan ilginç seyahat rotaları olarak ilk sırada yer alan Dark Hedges, eğik büyük geniş ağaç dallarıyla... İlginç seyahat rotaları, masalsı güzellikler

Dark Hedges (İrlanda)

masalsı rotalar

Masallara konu olan büyülü ormanları aratmayan ilginç seyahat rotaları olarak ilk sırada yer alan Dark Hedges, eğik büyük geniş ağaç dallarıyla oldukça ilgi çekici ve bir o kadar da ürkütücü bir görünüme sahip. Game Of Thrones dizisinin bazı sahnelerinin burada çekildiği biliniyor. Ve bir efsaneye göre bu masalsı ormana gün doğumu esnasında Gri Leydi hayaletinin ziyaret ettiği söyleniyor.

Orcus Mouth, Bomarzo Bahçeleri (İtalya)

İtalya’nın Viterbo kentinde inşa edilen, içerisinde birçok farklı yapının da bulunduğu bu büyülü bahçe, 16. yüzyıla dayanıyor. ”Orcus” adlı yaratığı simgeleyen ve esrarengiz bir tüneli andıran ilgi çekici ve farklı görünümü ile dikkat çekiyor. ”Orcus” adlı yaratık Roman mitolojilerine konu olmuş yeraltı tanrılarından biri. Ayrıca Yüzüklerin Efendisi filmindeki ork’ların da ilham kaynağı olduğu söylendiği için en ilginç seyahat rotaları arasından ikinci sırada.

Eltz Şatosu (Almanya)

masalsı rotalar

Masalsı görüntüsüyle olağanüstü bir şölen sergileyen bu Orta Çağ şatosunun, ilginç özellerinden biri de 12. yüzyıldan beri hiçbir zarar görmemesi ve hep aynı aileye ait olması. İlginç seyahat rotaları olarak üçüncü sırada yer alan bu şato Nisan veya Ekim ayında ziyaret edebilir; gümüş, altın, porselen ve zırh takımlarını inceleyebilirsiniz.

Multnomah Şelalesi, Oregon (ABD)

İlginç ve masalsı seyahat rotamınızın 4.’sü olan Multnomah Şelalesi, ABD’nin Oregon eyaletinde bulunuyor. Bu şelale, iki katlı olarak 186 metre yükseklikten aşağıya doğru akıyor. Bu, Oregon eyaletinde bulunan en büyük şelale. Kendi yapısı haricinde görüntüyü fantastik bir havaya büründüren şeylerden biri de yanında bulunan Benson Köprüsü. Şelaleyi ve köprüyü izlerken kendinizi hayal kurarken bulabilirsiniz.

Colmar (Fransa)

Fransa’nın Alsas bölgesinin başkenti olan Colmar, ilginç ve masalsı seyahat rotamızın 5. sırasında yer alıyor. Rengarenk beton ve ahşap evleri, sağlam taş sokakları ve bu evleri süsleyen muhteşem çiçekleriyle gidilmeye değer masalsı yerlerden biri. İlginç seyahat rotaları yolculuğunuzda animasyon filmlerinde bir havaya kapılabilir, Colmar’ın ışıltılı yapılarına hayran kalabilirsiniz.

Eilean Donan Kalesi (İskoçya)

masalsı ilginç seyahat rotaları

İlginç seyahat rotaları sıralamasının en son sırasında İskoçya’ da minik bir ada üzerinde bulunan Eilean Donan Kalesi var. Bu kale, 13. yüzyılda kurulmuş bir doğa harikası. İlgi çekici mimarisi yanı sıra etrafındaki vahşi doğasıyla da izleyenleri büyülüyor. Özellikle de gün doğumu ve gün batımı esnasında durgun göle yansıyan görüntüsüyle göz kamaştıran bir yapıya dönüşüyor. Mart ila Kasım ayları arasında ziyaret edilebiliyor. Diğer aylarda soğuk hava koşullarından dolayı, kale ziyarete kapalı oluyor.

Buse Azizoğlu

Buse Azizoğlu

Yeni ve farklı şeyleri araştırıp keşfetmeyi seven, Spor aşığı birisi. Spor, sağlıklı yaşam, teknoloji, bilim ve kişisel gelişim konularına meraklı. Hep daha iyisini yapmayı hedefliyor. Boş zamanlarını dolu dolu yaşıyor. Pozitif yaşamı ve gülümsemeyi çok seviyor!

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir